Топ самих секретних місць Києва | Таємниці про які мало хто знає

У Києві сотні популярних місць і цікавих подій, які відвідуються туристами щодня, але мало хто знає по-справжньому таємні і секретні місця столиці, про які корінні жителі навіть і не чули раніше. Вони добре заховані від погляду звичайних роззяв.

Підземне київське водосховище

Багато хто чув про «Цистерна Базиліка» в Стамбулі, але не далеко не всі знають, що подібна грандіозна інсталяція присутня і в самому Києві.

Індустріальний закритий об’єкт XIX століття – старовинне підземне водосховище в самому центрі.

Якщо ви хочете потрапити в таємне водосховище, вам необхідно пройти по тунелю і постаратися знайти його. Але воно того варте. Нажаль з трьох водонапірних веж залишилася тільки одна і зараз це Музей води. Поруч розташовується підземний резервуар, який використовувався для відстоювання води з Дніпра і як Протирадіаційне притулок. Спорудження тримається на шести метрових опорах.

Адреса: Київ, вул. Суворова, 9 (Володимирський узвіз, біля сходів до пам’ятника Магдебурзькому праву).

Кладовище підйомних кранів

Величезна територія розміром як невелике місто, наповнена воістину величезними, ржавіючими і руїними підйомними кранами, які є списаними і не придатними для подальшого використання.

Сьогодні це негласний майданчик для постійних неформальних тусовок і кульних фотографій.

Адреса: Київ, вул. Промислова, 7 (м. Видубичі)

Київська фортеця

Одна з найбільших земляних фортець Європи знаходиться у Києві. Сьогодні тут розташований досить цікавий музей, але ще пару століть назад це було величне земляне фортифікаційне будівля з найнебезпечнішими гарматами по всьому периметру, підземельних частина була збройової. Це насправді легендарне місце, адже саме воно змусила Наполеона відмовитися від походу на Київ.

В кінці дев’ятнадцятого століття вона використовувалася як в’язниця строгого режиму, де була присутня смертна кара через повішення. Температура в камерах часто не перевищувала вище нуля, а підлогу спеціально заливався водою.

До сих пір гуляючи коридорами можна відчути страх і біль того часу.

Адреса: Київ, вул. Госпітальна, 24.

Двір з воронами на Рейтарській

Мало хто знає це секретне місце заховане в одному з центральних дворів Києва, але на протязі 15 років тут живуть неймовірно великі ворони – Кирило, Корбін і Карлуша. Найпершим мешканцем тут став Корбін. Птах жила на дереві, але була прив’язана до нього довжиною 50-метрової мотузкою. Карлуха, з’явилася через один рік, що надалі спонукало про будівництво спеціальній клітці для воронів. Наступним гостем став Кирило, який потрапив в страшному стані після зоопарку.

Ходять легенди, що ворони не відмовляють собі в пиві і поганяти місцевих котів, як справжні хулігани, але для фотографії вони готові позувати годинами, так як люблять загальну увагу.

Адреса: Київ, вул. Рейтарська, 9 (м. «Золоті ворота»)

Пам’ятник «Ніс Гоголя»

В недалекому 2006 році на стіні будинку номер 34 на Андріївському узвозі з’явилася несподівана інсталяція ніс Гоголя. За розповідями людей, саме тут, Микола Васильович прогулюючись по листопадовим старовинними вуличками Києва, надихнувся на повість «Ніс».

Цю скульптуру досить важко знайти, тому що вона переїхала на Десятинну вулицю, будинок 13. Але якщо вам пощастило і ви знайшли цей засекречений пам’ятник, не забудьте витерти цей ніс і загадати бажання.

Адреса: Київ, вул. Десятинна, 13

Читайте також про музей непотрібних речей в Києві, який є досить унікальним у своєму роді.