Як розвинути стратегічне мислення: формування стратегії

Процесс стратегічного мислення – формулювання стратегії для представлення успіху, бачення організаційної та зовнішньої конкурентної середовищі та їх взаємодію в контексті досягнення перспективи. Розвиток стратегічного мислення дозволить не покладатися на збіг обставин, а планувати час і ресурси для досягнення конкретної мети. Справжній тактик знає куди та для чого йде!

Навички для розвитку стратегічного мислення

Різні типи мислення. Гнучке прийняття рішень. Використовуйте і тренуйте когнітивну гнучкість – здатність миттєво перейти з логічного на творче мислення та назад. Імпровізуйте і модернізуйте ваш план в залежності від ситуації, додавайте орієнтири для аналітики.

Бачення. Здатність уявити бажані результати наперед, грунтуючись з акумульованих знань у вашій області та інтуїції – забов’язан мати стратег. Прокачуйте необхідні відчуття пов’язані із розумінням їхнього становлення.

Постановка цілей. Робота зі стратегічного плану дій (їх може бути і декілька) для кожного завдання і конкретні результати, які Ви хочете отримати в конкретну дату. Тут необхідно враховувати ризики, ресурси які необхідні і відповідальні за це. Додаткова перевага в складанні мети – здатність бачити до якого майбутнього результату приведуть ваші дії. Мистецтво продумувати деталі допоможе зрозумыти який повинен бути кінцевий результат.

Стан навчання. На сьогоднішній день буде не достатньо просто створити необхідний план дій і слідувати йому. Намагайтеся повноцінно використовувати кожен ресурс в придбанні нового знання та шукайте нові точки зростання. Наприклад, ви можете ознайомиться зі списком книг зі стратегічного мислення.

Як сформувати стратегічне мислення

Запитуйте. Менеджер, який вміє мислити стратегічно наперед, щодня використовує дану практику. Щоб помічати сучасні тенденції, необхідно постійно цікавитися поточними станами справ і ставити складні запитання. Питання – це ядро бізнес-​​стратегії, яке допомагає збільшити різкість, знайти причини і помітити слідства, і як результат підвищити увагу на важливому. Це змушує ваш мозок генерувати пошук відповідей і працювати на повну потужність.

Міркуйте. Знаходьте та керуйте часом для ретельної оцінки ситуації і роздумів. Кращим помічником в цьому буде вам звичайна ручка і папір. Дозвольте вашій голові створити зв’язки між людьми, ідеями та планами.

Оновлюйте кругозір. Чим більше цінного досвіду та ідей в запасі, тим більше є необхідних ниток для формування розумового процесу. Сьогодні якщо ви хочете прокачати тактичне мислення на новий рівень, буде корисним цікавитися подіями, переосмислити що відбувається навколо вас, розуміти людську психологію, читати наукові книги та відвідувати семінари і конференції на найрізноманітніші ділові теми.

Приймайте рішення. Навчіться розставляти пріоритети, приймаючи або відхиляючи важкі вердикти враховуючи подальші можливості і обмеження. Правильний процесс стратегій рішень – це не тільки думка, а й реалізація завдань, які призводять до оптимізації.

Віддаляйтися і наближайтися. Зміщення фокусу уваги c подзадач на спільну мету. Залишаючись сфокусованим тільки на внутрішньої задачі, досить легко втратити важливі деталі, втратити зв’язок із загальною картиною і перейти в інший напрямок. Тому треба не забувати мати фокус на цільний продуктивний результат.

Наслідки. Всякий ваш крок на шляху має свої наслідки і результати. Після створення різних прикладів варіації реалізації тактики, проаналізуйте кожен варіант. Це буде хорошою вправою для чіткої класифікації ефектів декількох сценаріїв і схвалення остаточного вердикту.