Список книг для розвитку стратегічного мислення

Тактичне мислення залежить від обсягу вивчених матеріалів і вмінням ними скористатися. Для цього, сьогодні кожен може відвідувати корисні бізнес-навчання від спікерів у Києві чи іншому місті або прочитати необхідну літературу для тактичних методів. Ми підготували для вас список книг, щоб дійсно прокачати стратегічне мислення і розширити вашу базу знань.

«48 законів влади», Роберт Грін.

Незамінна книга для всіх бажаючих освоїти науку маніпулювання людьми, яка розкриває секрети людських слабостей і вчить як використовувати їх для власних цілей. Одне з найскандальніших і правдивих видань про владу і про її жорсткі закони поведінки.

«Мистецтво стратегії. Путівник до успіху в житті та бізнесі від експертів теорії гри», Авинаш К. Діксіт і Баррі Дж. Нейлбафф.

Буде хорошим вибором для тих, хто бажає досягти набагато більшого в своєму бізнесі і в повсякденному житті, використовуючи науково доведені стратегії з летаратури. Особливо цікавим буде для всіх, хто захоплюється математикою і теорією ігор.

“Мистецтво війни”, Сунь Цзи

Давньокитайський трактат про військових тактики, стратегії і політиці. Незважаючи на свій вік, книга не втрачає актуальності. Підходить для управлінців будь-якого рівня, які хочуть зрозуміти, що таке стратегія, і як вийти з будь-якої «війни» переможцем.

«Стратегії геніїв. П’ять найважлівішіх уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса», Майкл А. Кусумано, Девід Б. Йоффі

Досвід трьох легендарних CEO – Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса, – ретельно вивчали та аналізували впродовж цілих 30 років! Результатом їх праці стала книга «Стратегії Геніїв».

«Мислення стратега. Мистецтво бізнесу по-японськи», Кенічі Омае

Кенічі Омае, консультант з питань управління, вважає, що бути хорошим стратегом – навик, який можна розвинути, якщо міркувати певним чином. Книжка вчить задавати необхідні питання для стратегічного мишлення, обмірковувати і приймати конкретні рішення по-новому.

«Книга рішень. 50 моделей стратегічного мислення», Мікаель Крогерус і Роман Чеппелер

Книга-довідник, де зібрані 50 моделей стратегічного мислення з короткими анотаціями та ілюстраціями. Буде корисно новачкам, які хочуть зрозуміти загальну картину, щоб потім вибрати напрямок руху.

«Гарна стратегія. Погана стратегія», Річард Румельт

Практична інструкція зі стратегічного мислення від професора американської школи менеджменту при Каліфорнійському університеті. Книга про те, навіщо взагалі потрібна стратегія в компанії. Автор на реальних прикладах показує, чим відрізняється хороша стратегія від поганої.

Читаючи й аналізуючи необхідну літературу зі стратегічного мислення ви створюєте зв’язку з навколишнім світом, звертаєте увагу на найдрібніші проблеми. Адже те, що було для вас загальним уявленням, насправді не більше ніж невелика деталь єдиного цілого. Через певний проміжок часу пазл почне збиратися і ви зможете усвідомити як розвивати в собі стратегічне мислення в повсякденному житті.