5 місць, де практикуватися в публічних виступах

Мистецтво ділового спілкування так само важливо, як ваші професійні навички. Але ораторам початкового рівня іноді складно знайти можливість, де можна було б практикуватися в публічних виступах. Люди читають літературу, шукають афіши різноманітних виступів та тренінгів, виконують вдома вправи, але треба місце та час для виступу на публіці.

Чому теорія ораторської майстерності рідко приносить очікуваний ефект?

Відповідь в тому, що знань, отриманих на тренінгах недостатньо, щоб навчитися добре виступати на публіці. Для цього потрібен практичний досвід комунікативних навичок та години проведені на сцені перед глядачами.

Не маючи платформи, якогось місця, де можна було б регулярно виступати і перевіряти “книжкові” прийоми – ви навряд-чи підготуєтесь. Це схоже на навчання плаванню у ванній – на зразок-б і вода є та потонути можна, але чогось не вистачає.

Де ж знайти підходящі місця для публічних виступів?

1. Відвідуйте ораторський клуб.

Існує не так багато площадок, де публіка радо сприймає початківців ораторів. Одне з них – ораторський клуб Toastmasters, який націлений саме на розвиток учасників. Останнім часом, зустрічі цього клубу проводилися в Києві та у Львові. Якщо у вашому місті його немає, то використовуйте інші можливості, або ж .. відкрийте свій клуб. Втім, до цього ми ще повернемося.

2. Проводьте вебінари.

Якщо ви є фахівцем у своєму напрямку, підготуйте короткий навчальний тренінг проведіть його в форматі онлайн-вебінар, це прекрасна можливість виступати публічно. Різні сервіси дозволяють проводити вебінари безкоштовно. Проводячи вебінар, запросіть на нього своїх друзів з соціальних мереж, колег з місця роботи або інших компаній. Як правило, з самого сервісу вебінарів теж прийде кілька учасників. Аудиторії в 10 людина цілком вистачить, щоб ви змогли практикуватися виступати, а також просувати свій персональний бренд як фахівця.

До речі, на нашому сайті ви зможете абсолютно безкоштовно розмістити інформацію про вашу подію.

3. Беріть участь в тематичних конференціях.

Якщо у вашому місті проводяться тематичні конференції в будь якої галузі та у вас є що на них розповісти – напишіть організаторам. Часто у них не вистачає виступаючих, або вони шукають спікерів на заміну основних. Вкажіть тему доповіді, в якій ви розбираєтеся і яка буде цікава учасникам конференції. Гарантуємо, ви отримаєте непогані шанси виступити.

4. Шукайте можливості на робочому місці.

У багатьох компаніях проводяться регулярні збори відділень, або навіть всіх працівників. Керівники відділень або ж окремі фахівці можуть виступати з доповідями, звітами про роботу за останній час, з важливими новинами або пропозиціями. Ніколи не відмовляйтеся від подібної можливості, якщо вам є що сказати. Інший такий шанс може випасти вам нескоро.

5. Створіть свій ораторський клуб.

Найбільш ефективний варіант, якщо ви дійсно хочете навчитися виступати та знайти для цього місце – створити свій ораторський клуб. Це зробити набагато простіше, ніж здається.

Ви зможете готувати виступи і збиратися щотижня вечорами – кожен виступає і отримує зворотний зв’язок від слухачів. Гра в дебати – це командна гра, яка розвиває навички публічного виступу, ви можете дізнатися про неї більше за запитом “парламентські дебати” або “оксфордський формат дебати”.

Знайти однодумців просто. Адже якщо це потрібно вам, значить є і інші люди, яким це потрібно. Можете почати із запрошення на своїй сторінці в соціальних мережах, або написати своїм друзям безпосередньо. Тут важливо правильно позиціонувати себе – не як ораторські курси, а як платформа де можна виступити починаючому оратору і отримати фідбек від аудиторії. Не забудьте вказати плюси, які отримають його учасники – вміння красиво говорити, переконувати інших і не боятися сцени.

Стати хорошим оратором нелегко, але це такий же навик, як уміння плавати або кататися на велосипеді – цьому можна навчитися, і цьому можна навчити інших.

Завжди страшно починати, але, як казав Стів Джобс – зробіть крок, і дорога з’явиться сама собою!