Пейзажна алея Київ. Історія музичних скульптур

Почати свою прогулянку варто з Пейзажної алеї, де встановлені гігантські триметрові скульптури тварин з «Аліси в країні Чудес». Раніше на вулиці Велика Житомирська, 30-38 не було нічого крім автомобільної доріжки і собачої стежки, а зараз тут красуються такі цікаві статуї з мозаїки.

Плани з будівництва майданчика з’явилися в 1980 році напередодні Олімпійських ігор. Автором проекту Пейзажній алеї виступив Авраам Милецький. Передбачалося зведення парку «Стародавній Київ», але справа до будівництва комплексу так і не дійшла.

У 2000-х кияни вирішили взяти ініціативу в свої руки і побудувати оригінальний комплекс зі скульптурами і ігровим майданчиком для дітей з мозаїчними зайчиками, котами і зебрами. Плани жителів столиці стали реальністю лише в 2008 році, коли на вулиці Велика Житомирська виріс чудовий парк музичних фігур, який сьогодні є популярним місцем для першого побачення.

Візитною карткою Пейзажній алеї в Києві і її головною диковинкою є кішка-стоніжка. Це кольоровий шедевр у вигляді синьої кішечки довжиною в кілька метрів, голова якої зроблена з мозаїчних елементів.

Особливу увагу туристів і жителів міста залучають різнокольорові скульптури у вигляді подушок, складених, як вдома, пірамідою. Яскраві подушки різних розмірів прикрашені барвистою мозаїкою.

На самому верху піраміди ви помітите дитини-янголятка в нічний піжамної сорочці, який зверху спостерігає за тим, що відбувається на дитячому майданчику.

Якщо ви хочете побачити Київ з іншого боку та шукаєте куди піти з дитиною, Пейзажна алея стане відмінним місцем для веселої прогулянки.