Як зробити максимально доступну презентацію?

Ви збираєтеся робити презентацію? Отже питання, як зуміти максимально оживити презентацію та стати спікером №1? Не проблема відкрити PowerPoint або Keynote, створити кілька шаблонних слайдів. Але цим вже нікого не здивуєш, потрібно щось незвичайне та при цьому презентація повинна бути максимально доступною та корисною для слухача.

How to make a presentation

Головні пункти, які повинні бути присутніми при розробці концепт-презентації вашого проекту.

  1. Опис проекту та завдання проекту.
  2. Чому це актуально та потрібно? Важливість проекту.
  3. Рішення завдання. Етапи та бюджет.
  4. Що буде, коли задача вирішиться?
  5. Чому ви впевнені в успіху? Команда проекту.

Це оптимальна план-схема від площадки EventCamp, яка позбавить від спокуси наповнити доклад зайвою інформацією і не витрачати час даремно.

Креативні ідеї для створення презентацій

Якщо хочеш зробити гранично хорошу презентацію, треба задіяти анти-PowerPoint – новітні лайфхаки з сучасним підходом до подання проекту:

1. Створюйте робочій реквізит.

Щоб аудиторія слухала вас з великим інтересом підготуйте візуалізацію подання. Атрибут повинен бути потрібного розміру, щоб його було добре видно всім в аудиторії.

2. Генеруйте питання і відповіді.

Взаємодія з аудиторією — один з головних принципів успішного виступу. Не забудьте залишити час на питання та відповіді.

3. Відео-слайдові презентації.

Коротка відео-анімация допоможе не тільки підвищити інтерес слухачів в залі але і зробити для них інформацію, якої ви ділитеся, актуальною та й надасть спосіб спроектувати дійсно сучасну презентацію.

4. Застосовуйте музику.

Дослідження з усього світу виявили, що використання музичного супроводу під час  показу допомагає запам’ятати те, про що ви говорите.

5. Додайте нотки гумору.

Жарт може розрядити обстановку. Саме це і запам’ятовує подачу виступу.

Які програми використовувати для розробки якісної презентації

Вище ми розглянули декілька цікавих не технічних альтернатив вашого виступу, а тепер давайте подивимося, за допомогою яких програм можна наситити не живу інформацію цікавим контентом.

1. Prezi – король аналогів старому доброму PowerPoint. Це тонкий баланс між унікальністю і зрозумілістю, інтересом і комфортом. Дозволяє вам викласти роботу по презентації у веб та відкрити її будь де. Як плюс — можливість взаємодіяти одночасно зі своєю командою над проектом.

2. Canva онлайн-конструктор, який пропонує величезну базу шаблонів, з безліччю можливостей під будь-які ваші вимоги: можна додавати або видаляти об’єкти, вибирати кольори, всілякі іконки та шрифти, різноманітні актуальні способи зробити лайв презентацію.

3. Анімовані відео. Щоб втілити презентацію, яка буде виглядати набагато ефектніше та креативніше, , пропонуємо скористатися анімаційним відео та проілюструвати свої ідеї краще, ніж це зробить простий список з основних пунктів.

Ось кращі відео-програми для цього:

GoAnimate

• VideoScribe

Цей «WOW» ефект допоможе розкрутити конференцію, що спричинить за собою зворотній зв’язок.

Прості правила, щоб зробити презентацію максимально доступною для розуміння

1. Розкажіть позитивну історію

Замість тисячі цифр, які зведуть з розуму навіть саму позитивно налаштовану аудиторію, напишіть розповідь з ваших фактів. Можливо одну з історій, яка сталася під час відвідування професійної події на тему бізнес.

2. Розбийте всю презентацію на 3 ясних частини.

З давніх-давен це магічне число в багатьох культурах. Воно якось зачіпає людський розум і допомагає утримувати інформацію. Вартість, час, результати. Проблема, пропозиції, рішення. Початок, середина і кінець. Головне пам’ятайте ділити зміст на три частини!

3. Не читайте свої слайди

Читання тексту слайдів – нудно, а ви будете здаватися непідготовленими та взагалі запам’ятається подача з поганого боку. Вони існують для кращої передачі суті вашої розповіді та розставлення акцентів.

4. При створенні презентації використовуйте візуальні опори для засвоєння абстрактних ідей.

Для узагальнення презентації на ваших слайдах використовуйте зорові образи! Багато різноманітних візуальних елементів! Емоджі та анімації gif допоможуть надати сучасності вашої презентації і вдихнути в неї життя, тобто це прекрасний спосіб зробити презентацію більш досконалою.

5. Стильно оформлюйте презентацію На додаток. Покажіть своїй аудиторії, як ефект вашої презентації безпосередньо впливає на них за допомогою прикладів. Таким чином, вся ваша робота буде втіленням шляху до успіху.