Поради для безпеки під час коронавірусу та рекомендації

Лікарі рекомендують під час пандемії дотримуватись наступних ключових правил безпеки:

1. Працювати з дому або вчитися дистанційно — це перше правило безпеки та самоізоляції в процесі карантину. Якщо ти нудьгуєш, шукай на нашому сайті колекцію онлайн подій та конференцій.

2. Ходити в аптеку тільки за потребою. Приготуйте заздалегідь список необхідних речей, щоб не відвідувати ії раз за разом (антисептик, маска, лікарські препарати та інше).

3. Замовляти доставку продуктів додому. Наголошуємо на тому, що краще купити все необхідне з невеликим запасом (але погодьтеся – десятки пачок гречки та туалетного паперу від коронавіруса вас точно не врятують). Попросіть кур’єра залишити продукти на порозі – це безпечніше ніж контакт з ним.

4. Розповісти родичам літнього віку про заходи безпеки в період пандемії. Адже саме люди похилого віку знаходяться в зоні найбільшого ризику. Запитати у них, чи вони потребують допомоги від вас. Наприклад, похід в магазин, винесення сміття і т.д.

Правила безпеки від МОЗ

Як виготовити антисептик своїми руками, якщо його немає у продажу?

Якщо ви не встигли купити санітайзер, ви маєте прекрасну можливість виготовити його самостійно.

Інгредієнти:

  1. етіловий спирт – 833 мл;
  2. перекис водню – 42 мл;
  3. гліцерин – 15 мл.

Змішайте всі інгредієнти, додавши трохи дистильованої або кип’яченої води. Отриманий розчин розлийте в невеликі ємкості, носіть з собою для регулярного користуватися. ВООЗ рекомендує обробляти руки антисептиком не менше 30 секунд, особливо, приділити увагу шкірі під нігтями та між пальцями.

Крім рекомендацій розказаних вище, можна почати правильно харчуватися, оточити себе приємним спілкуванням (краще в онлайн-режимі), спробуйте відмовитися від шкідливих звичок, та налагодьте свій сон, а можливо просто виспіться.

Читайте також, що робити вдома під часу карантину.

Надійні джерела про коронавірус

Якщо ви цікавитеся актуальними новинами про коронавірус – дізнавайтеся про з це ТІЛЬКИ з надійних джерел:

  1. Спеціальний сайт про COVID-19, запущений урядом України – https://covid19.com.ua/ ;
  2. Портал Міністерства охорони здоров’я – https://moz.gov.ua/ ;
  3. Сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я – https://www.who.int/ru .

І на останок, не вірте домислам та царівним лікам про коронавірусну інфекцію. Знайте одне, що антибіотики, гаряча ванна, холод, часник, полоскання горла сольовим розчином – це точно не допоможе вам в боротьбі з хворобою!

Будьте здорові та бережіть себе!