Як вибрати розвиваючий центр для своєї дитини?

Розвиваючі клуби та центри для дітей зараз дуже популярні. Як знайти та вибрати серед них якісний для вашого чада? Існує ризик привести дитину туди, де немає досвідчених педагогів і цікавої програми, а з батьків витягують гроші, обіцяючи зробити з дітей геніїв. Як зрозуміти, що ти потрапила в хороше місце? І як вберегти себе від розчарувань та витрат?

Обираємо дитячий розвиваючий клуб за основними ознаками.

Учителі. Це серце будь-якої студії дитячого розвитку. Ніякі «унікальні дидактичні матеріали», «екологічно чисті меблі» і «авторський розпис стін» не замінять чуйного, досвідченого та творчого педагога. Не вибирай центр дивлячись лише на інтер’єр – дивись на людей. Розпитай батьків на найближчому ігровому майданчику, послухай сарафанне радіо.

Вивчи сайт клубу: що там говориться про викладачів. Туманні формулювання на кшталт: «має дві вищих освіти і великий досвід роботи» повинні тебе насторожити. Завчасно зайди в студію, поспілкуйся з вчителем: яке враження він справляє?

Атмосфера. У клубі, який пишається своїми досягненнями, регулярно проводять вільні уроки, а відгуки та новини публікують на дошці об’яв. І коли ти заходиш всередину, здається, ніби прийшла в дім, де затишно дорослим і весело граються малюки. Якщо обстановка більше нагадує офіс чи лікарню, де все стерильно, суворо і по-діловому, краще одразу піти. Це місце не для дітей, а вибір для амбітних батьків.

Цілі та задачі. Важливо, якщо педагоги центра орієнтуються на процес, а не на результат. Наприклад, намагаються в першу чергу зацікавити малюка англійською мовою, не добиваються від нього точного відмінювання дієслів. Художнику важливіше прищепити дітям любов до творчості, ніж змушувати зробити гарну поробку.

Заохочування батьків. У хорошій студії педагоги завжди охоче співпрацюють, відповідають на запитання, дають рекомендації, показують роботи дитини. Якщо у тебе беруть малюка двічі на тиждень на дві години, а потім повертають без коментарів, то це більше нагадує сервіс по «перетримці» дітей.

Привід для відмови при підборі розвиваючого центру

В клубі не варто займатися, якщо…

1. немає пробних занять;

2. батькам не дозволять бути на уроках;

3. учитель не цікавиться, як звати маму і дитину, а звертається до тебе приблизно так: «Послухайте, мамо, а ваша дівчинка…».

Знайти дитячий центр у вашому місті не важко. Просто слідкуй за реакцією дитини, відвідуй сімейний події і знайомся з іншими батьками. Якщо після уроку в неї горять очі і вона поспішає розповісти та показати тобі все, чому навчилася, вітаємо: ви знайшли свій клуб.