Відмінності Agile від Waterfall: яку методологію вибрати?

У цій статті розкриємо різницю між Waterfall і Agile враховуючи їх особливості, позитивні і негативні сторони кожної з них. Що краще або гірше вже вирішувати Вам виходячи з ваших вимог і отриманих знань.

Waterfall vs Agile

Waterfall – традиційна каскадна методологія лінійно-послідовної розробки. Кожен етап іде за попереднім і не може бути виконаний раніше. Це деталізований підхід, технічне завдання і чіткий робочий план.

Основні принципи

 1. Фокус на плані – Plan Driven Development.
 2. Продукт по закінченню всіх етапів проекту.
 3. Замовник бере участь тільки на етапі вимог і приймання – late-learning процес.
 4. Предиктивна розробка.
 5. Фази послідовні і не перетинаються.

Мінуси Waterfall – з регулярною частотністю виникають упущені деталі і доводиться відкочуватися на 1 крок назад.

Плюси Waterfall – проста модель, яка поділена на конкретні задокументовані результати. Збільшення термінів малі, так як менше шансів на відхилення від вимог.

Можливо вам буде цікаво дізнатися про типи і класи конференцій.

Agile – це вже гнучка методологія итеративно-інкрементальною розробки. Головна її відмінність від “Водограю” – робочий продукт, як мінімум в стані MVP (мінімальний життєздатний продукт), після кожного спринту і неясний фінал проекту.

Основні принципи

 1. Фокусування на постачання цінності замовнику – Value Driven Development.
 2. Працюючий продукт в кінці кожної ітерації.
 3. Ефективна взаємодія з замовником – early-learning процес.
 4. У проекту може не бути технічного завдання.
 5. Адаптивна розробка і готовність до змін на будь-якому з циклів розробки.
 6. Фази можуть йти паралельно і перетинатися.

Переваги Agile над Waterfall – це впершу орієнтований клієнтський процес, коли користувач бере участь під час кожної фази.

Гнучкі методології часто використовують в IT, коли фінальні вимоги не до кінця чіткі і потрібен флексабіліті. Легко обробляються тисячі ідей і коментарів по ходу розробки. Рахунки надають в фіналі кожного спринту, так як зауваження можуть перевищувати закладений час і бюджет.

В одну родину “адаптивних методології” входять Scrum, Kanban, XP, Lean і так далі. Читайте докладніше про нюанси між Канбан і Скрам.

Які основні розбіжності між Waterfall і Agile

 1. “Водоспад” – структурований підхід де процес розробки чітко поділений на різні етапи зі здачею єдиного комплексного проекту. У той час як “Аджайл” означає гнучкість – окремі життєві цикли розробки проектів в спринті поліпшують загальну якість.
 2. Всі етапи існують тільки один раз в моделі Waterfall. Agile в свою чергу вже заснований на ітеративному процессі.
 3. Для Waterfall маст хев все вимоги до початку, так як в майбутньому немає можливості змінити їх. Методологія Agile дозволяє вносити зміни до вимог навіть після того, як початкове планування було завершено.
 4. Підхід до тестування і якості кінцевого результату. У методі «Аджайл» воно може виконуватися одночасно з розробкою, що швидше вирішує виникаючі проблеми. «Водоспад» не підтримує такий підхід, це заборонено з огляду на суворий послідовний процес.
 5. Модель Waterfall орієнтується чітко на завершення роботи, а Agile формує мислення коли враховуються можливі зміни потреб клієнта.

Що ж вибрати Waterfall або Agile?

Спосіб доставки готового продукту грунтується з необхідних завдань клієнта, обсягу необхідних робіт, часу яке потрібно витратити і бюджету. Якщо вимоги не чіткі, бізнес хоче брати активну участь і є стислі терміни – ваш вибір Agile. Так як він допомагає йти в ногу з потребами користувачів. Waterfall відмінно себе показав на невеликих проектівах, де business requirements легко зрозуміти і існують чіткі терміни.

На сьогоднішній день переважно використовують гібридну методологію, де є бізнес вимоги, етапи чітко розділені, але трапляються відхилення по ходу проекту.

Щоб детальніше вивчити цю тему, ви можете відвідати інформаційно-технологічні конференції в Києві або іншому місті.